Aktualności

Dzień Działkowca w ROD Prefabet w Kolbuszowej

Dodano: 13 sierpnia 2019

 Gdy mamy Działkowe Święto u nas zawsze jest piękna pogoda. Tak samo było w sobotę 10 sierpnia kiedy to świętowaliśmy Dzień Działkowca. Prezes Zarządu ROD – Andrzej Chmielowski powitał serdecznie wszystkich działkowców, ich rodziny oraz przybyłych gości. W ogrodowych dożynkach uczestniczyli Prezes OP PZD  P. Stefan Żyła, Poseł P. Zbigniew Chmielowiec, Zastępca Burmistrza P. Marek Gil, Radny Rady Powiatu Kolbuszowskiego P. Marek Kuna oraz Przewodniczący Osiedli, Wiceprezes firmy SOLBET, właściciel C.O ROLNIK, przedstawiciele z Przedszkola z Kolbuszowej Górnej, Niepublicznego Przedszkola Słoneczny Zakątek, Przedszkoli nr 1 i 3 w Kolbuszowej oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.   

Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości Prezes Okręgu Podkarpackiego wręczył odznaczenia związkowe najbardziej zasłużonym działkowcom oraz dyplomy i nagrody w konkursie na Najpiękniejszą działkę w ROD Prefabet. Podsumowano również spotkania w ramach Projektu edukacyjnego, który realizowany był dzięki wsparciu finansowemu i przy dobrej współpracy z Gminą Kolbuszowa. Przedstawiciele szkół i przedszkoli otrzymali podziękowania za współpracę i otrzymali okolicznościowe pamiątki.

Po zakończeniu głównych uroczystości przyszła pora na działkowy piknik. Były konkursy i zabawy dla dzieci, w tym rozbijanie piniaty. malowanie twarzy, dmuchana skocznia, stoisko z popcornem i watą cukrową. Na koniec każde dziecko otrzymało upominki od Zarządu ROD „Prefabet”.  Na stołach królowały przetwory z działkowych zbiorów, domowe ciasta, pieczone kiełbaski, udka i przepyszny bigos. Działkowa zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a zebranych pożegnał długo oczekiwany deszcz.

 

 

Andrzej Chmielowski 

Prezes ROD "Prefabet"

Kolbuszowa

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557