Aktualności

OTWARTY PROGRAM ROZWOJU ROD

Dodano: 27 marca 2018
W dniu 14 marca 2018 r. uchwałą nr 1/XX/2018 członkowie Krajowej Rady PZD przyjęli „Otwarty Program Rozwoju ROD”. Powyższy Program odpowiada na aktualną sytuację społeczeństwa i wyrażane potrzeby na posiadanie działki. Program jest otwarty, aby każdy okręg mógł realizować zadania wynikające z sytuacji i potrzeb występujących na ich terenie.

Czytajcie Dzialkowca - Zdrowie prosto z działki!

Dodano: 21 maja 2018
Już nie możemy doczekać się pierwszych truskawek z działki. Nikt nie musi przekonywać, że takie są oczywiście najsmaczniejsze. Jednak warto wiedzieć także, dlaczego są takie zdrowe i jak je spożywać, aby czerpać z nich jak najwięcej witamin, błonnika, polifenoli i innych prozdrowotnych związków. Najwcześniej – już w maju – pojawiają się owoce...

"Poradnik Działkowca" w Radiu VIA

Dodano: 21 maja 2018
Od 6-go kwietnia 2017 roku. na antenie Radia VIA można wysłuchać audycji z cyklu „Poradnik działkowca”. Audycje przygotowane są przez Instruktora ds. ogrodnictwa Panią Jadwigę Brzozowską i dotyczą zagadnień z dziedziny ogrodnictwa, prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, na działce, na balkonie lub tarasie.

Oddajemy mokre odpady

Dodano: 21 maja 2018
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta mieszkańcy Rzeszowa mogą nieodpłatnie oddawać np. wykoszoną trawę lub liście zapakowane w worki, w określone dni tygodnia w wyznaczonym punkcie zbiórki.

CZERWCOWY „Mój Ogródek” W KISOKACH OD 21 MAJA! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

Dodano: 18 maja 2018
W czerwcowym „Moim Ogródku” prezentujemy krzewy dla leniwych, którzy kochają swoją działkę, ale czasem nie mają na nią wystarczająco dużo czasu, a chcą aby była atrakcyjna i różnorodna przez cały rok. W numerze przedstawiamy...

Mamy nadzieję, ze rządzący ostatecznie zmienią ustawę w taki sposób, aby gwarantowała dalsze istnienie ogrodów działkowych w sąsiedztwie terenów zabudowy mieszkaniowej.

Dodano: 17 maja 2018
Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wspólna Niwa" w Rzeszowie uczestniczący w zebraniu sprawozdawczym stanowczo protestują przeciwko kolejnej próbie przejęcia gruntów rodzinnych ogrodów działkowych przy pomocy projektu ustawy ułatwiającej budownictwo mieszkaniowe.

Działkowcy z ROD "Zelmerowiec" w Rzeszowie wypowiadają się odnośnie projektu ustawy ułatwiającej budownictwo mieszkaniowe.

Dodano: 17 maja 2018
Działkowcy z ROD "Zelmerowiec" w Rzeszowie uczestniczący w zebraniu sprawozdawczym z niepokojem przyjęli informację odnośnie projektu nowej ustawy ułatwiającej budownictwo mieszkaniowe. Zawarte w projekcie ustawy regulacje nie były w ogóle skonsultowane z naszym ogólnopolskim Stowarzyszeniem Ogrodowym. (...)

Krajowy Zarząd PZD wypowiedział się w sprawie ustanawiania praw do działki na rzecz współmałżonka

Dodano: 16 maja 2018
W związku z licznymi zapytaniami, czy małżonek nieposiadający prawa do działki w ROD (wraz ze swoim współmałżonkiem) może nabyć prawo do innej działki ogrodowej, w dniu 9.05.2018 r. Krajowy Zarząd PZD zajął stanowisko w sprawie ustanawiania praw do działki na rzecz współmałżonka.

Dyżur Radcy Prawnego w biurze Delegatury Rejonowej w Tarnobrzegu.

Dodano: 16 maja 2018
Od 2017 roku wychodząc naprzeciw potrzebom działkowców oraz zarządów ROD w Delegaturze Rejonowej w Tarnobrzegu realizowane dyżury radcy prawnego z OZP PZD w Rzeszowie. Co drugi miesiąc Radca Prawny Pan Kamil Gotkowski spotyka się w każdy pierwszy wtorek nieparzystego miesiąca z zainteresowanymi działkowcami i zarządami w siedzibie biura Delega

Przedszkolaki odzwiedzają ROD "Prefabet" w Kolbuszowej

Dodano: 14 maja 2018
W piękne, słoneczne przedpołudnie 10 maja br. nasz ogród odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 2 w Kolbuszowej. Grupa starszaków z zaciekawieniem oglądała nasze działki. Po ogrodzie oprowadzał ich Prezes ogrodu Andrzej Chmielowski a działkowicze Pani Halina Kołodziej oraz Państwo Lucyna i Władysław Puzio...
POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. (17) 85-43-552; fax. 17/ 85-43-557