Aktualności

Dzień Działkowca w ROD Prefabet w Kolbuszowej

Dodano: 14 sierpnia 2017

W piękne sobotnie popołudnie 12 sierpnia br. świętowaliśmy w naszym ogrodzie Dzień Działkowca  i Jubileusz 120 lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W dożynkach ogrodowych udział wzięli: przedstawiciel Prezydium OZP PZD w Rzeszowie Pan Marek Bojda, Poseł PIS Pan Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Miasta Kolbuszowa Pan Jan Zuba, Radny Rady Miasta Kolbuszowa i Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Józef Rybicki, zaprzyjaźnieni prezesi ROD z Dębicy oraz działkowcy wraz z rodzinami z ROD Prefabet i z sąsiednich ogrodów.

 


Przedstawiciel Prezydium OZP PZD w Rzeszowie Pan Marek Bojda odznaczył związkowymi odznaczeniami najbardziej zasłużonych działkowców i wręczył nagrodę w konkursie na „Najpiękniejszą działkę w ROD Prefabet”. W tym roku zwyciężyli  Państwo Lucyna i Władysław Puzio. Podczas swego przemówienia podziękował działkowcom za wytrwałą pracę na działkach i na rzecz ogrodu. Podkreślił również, że wszyscy działkowcy mają wkład w Jubileusz 120 Lecia ogrodnictwa w Polsce.

Pan Poseł Zbigniew Chmielowiec zapewnił uczestników dożynek, że pomimo internetowych doniesień o kurczącej się powierzchni ogrodów działkowych, Kolbuszowscy działkowcy mogą spać spokojnie.  W tym mieście dba się o swoich mieszkańców.

Burmistrz Miasta Kolbuszowa Pan Jan Zuba podkreślił, że zawsze będzie wspierał działkowców, czego dowodem jest chociażby dotacja na działalność edukacyjną dla najmłodszego pokolenia kolbuszowian.Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Przygotowano kiełbaski, kiszkę i udka z grilla, pyszny bigos myśliwski. Smalczyk przyrządzono u honorowego Prezesa Ignacego Wiącka i jak co roku smakował wybornie. Do tego ogórki małosolne kiszone przez działkowców i czegóż trzeba więcej... tylko domowego ciasta na deser i można było tańczyć prawie do białego rana.

 

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowane były gry i zabawy ruchowe, zgadywanki, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane i oczywiście nagrody za udział w konkursach. Zadowolone dzieciaki pałaszowały słodycze, a rodzice bawili się przy muzyce.

 Kolejne dożynki już za rok. Z niecierpliwością czekamy na sierpniową imprezę, jak zawsze przy udziale włodarzy miasta i całych działkowych rodzin.


Andrzej Chmielowski
Prezes ROD Prefabet w Kolbuszowej
 

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557