Aktualności

Jubileusz 35-lecia ROD "Prefabet" w Klobuszowej

Dodano: 13 sierpnia 2015

 W piękną, słoneczną sobotę ósmego sierpnia br. świętowaliśmy jubileusz 35‑lecia powstania ROD „Prefabet” w Kolbuszowej. Obecni byli wszyscy działkowcy z rodzinami, dziećmi i wnukami oraz zaproszeni goście.

OZ Podkarpacki reprezentowali: Wiceprezes Jan Lis i Skarbnik Józef Śnieżek, obecni byli włodarze miasta: Jan Zuba - Burmistrz Kolbuszowej, Marek Gil - wiceburmistrz; Krzysztof Wilk - przewodniczący Rady Miasta Kolbuszowa, Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm RP, Mieczysław Figura - asystent Posła Tomasza Kamińskiego, Józef Rybicki – Radny Miasta Kolbuszowa, Andrzej Andrys - Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, Jan Warzocha  Przewodniczący Rady osiedla i wielu znamienitych gości.

Po części oficjalnej, którą rozpoczął Prezes Ignacy Wiącek, działkowcy wraz z Grupą Folklorystyczną Seniorów Ziemia Podkarpacka, złożyli na jego ręce wieniec wraz z podziękowaniami za 21 lat prezesury.

Na ręce Prezesa spłynęły liczne gratulacje od zebranych gości, za wszystkie lata poświęcone na pracę dla ogrodu. Wiceprezes OZP PZD Pan Jan Lis wręczył pamiątkowy puchar i dyplom oraz książki wydawnictwa działkowiec ufundowane przez Krajową Radę PZD. Zostały wręczone odznaczenia związkowe i puchar za zajęcie I miejsca w Okręgowym Konkursie na Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2015.

 

 

Gratulacje złożyli również włodarze miasta jak i asystent Posła Tomasza Kamińskiego i Poseł Zbigniew Chmielowiec.

Zaproszeni goście w licznych wystąpieniach podkreślali ważną rolę, jaką spełniają ogrody działkowe w życiu miasta. Wszyscy zgodnie życzyli sobie i działkowcom, żeby wreszcie zapanował spokój w ogrodach, aby działkowcy wreszcie mogli zająć się uprawą działki i wypoczynkiem, a nie obroną swych praw.

Po części oficjalnej i posiłku przyszedł czas na gry i zabawy dla dzieci. Pomimo upału, wszystkie dzieciaki szalały na placu zabaw i w basenie. Śmiechom i piskom nie było końca, co świadczy o dobrej zabawie najmłodszego pokolenia działkowego.

 

Dla dorosłych przewidziano quiz wiedzy ogólnej i działkowej. Pytania były bardzo podchwytliwe, ale nasi działkowcy są bardzo biegli we wszystkich tematach i nie mieli problemów z odpowiedziami. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na rozrywkę: konkurs tańca i śpiewu piosenek biesiadnych zebrał liczne grono uczestników. Gdy już się odrobinę ochłodziło tańczące pary wypełniły podłogę. Wszyscy zostali nagrodzeni, a śpiewy zakończyły się w późnych godzinach nocnych.

Za nami 35 spokojnych lat w ogrodzie. Śmiejemy się, że nie ma tak zgodnej rodziny, jak nasza działkowa... Życzymy sobie i wszystkim następnym użytkownikom, kolejnych 35 spokojnych, lecz nie tak upalnych lat i wiele radości z naszych rodzin i działki.

 

Andrzej Chmielowski

ROD „Prefabet” w Kolbuszowej

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557