Aktualności

Dodatek specjalny o działkowcach w Dzienniku Gazecie Prawnej

Dodano: 5 lipca 2012
Informujemy, że wydaniu Dziennika Gazety Prawnej z dnia 22.06.br. ukazał się dodatek zatytułowany „Ogrody Działkowe w Niebezpieczeństwie”.

Już jest lipcowy numer Działkowca

Dodano: 3 lipca 2012
Na rynku jest już najnowszy, lipcowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres lata, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników.

"Iglaki" - najnowszy numer specjalny "Działkowca"

Dodano: 3 lipca 2012
Zachęcamy wszystkich działkowców i sympatyków ogrodów do zakupu najnowszego numeru specjalnego "Działkowca". Znajdą w nim Państwo praktyczne porady, jak stworzyć idealną kompozycję z drzew i krzewów iglastych oraz jak i gdzie sadzić, żeby wybrane rośliny dobrze rosły.

Kim są polscy działkowcy

Dodano: 3 lipca 2012
Do zarządów ROD i struktur Związku oraz posłów trafiła książka pt. „Kim są polscy działkowcy”. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie inicjatywa Krajowej Rady PZD, jak i zaangażowanie oraz ogromny wysiłek włożony zarówno przez zarządy ROD, jak i okręgowe zarządy PZD.

Zagrożone prawa działkowców - ochrona działkowca przed roszczeniami

Dodano: 3 lipca 2012
Rodzinne ogrody działkowe stanowią urządzenia użyteczności publicznej, gdyż służą najuboższym rodzinom oraz całym społecznościom lokalnym. Z tego względu ogrody funkcjonują na gruntach publicznych – głównie gminnych – które organy publiczne formalnie przekazywały organizacji działkowców.

Działkowcy walczą o swoje prawa

Dodano: 3 lipca 2012
Ogrody pozostają oflagowane w oczekiwaniu na wyrok TK - 11.07.2012!!! Z uwagi na to, że Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok w sprawie zastrzeżenia ustawy o ROD 11 lipca br., Prezydium KR PZD zwróciło się do zarządów rodzinnych ogrodów działkowych o pozostawienie do 12 lipca oflagowania ogrodów i banerów z hasłami.

Stowarzyszenia "Działkowców" - szczytne hasła, niskie pobudki, jeszcze gorsza praktyka

Dodano: 3 lipca 2012
Stowarzyszenia "Działkowców" - szczytne hasła, niskie pobudki, jeszcze gorsza praktyka

"Wakacyjna akademia działkowca" w Katolickim Radiu Via

Dodano: 29 czerwca 2012
Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców i sympatyków ogrodów do słuchania cyklicznej audycji "Wakacyjna akademia działkowca", która nadawana będzie w każdy wtorek o godz. 9.10 w Katolickim Radiu Via przez okres wakacji. Radia Via można słuchać na częstotliwościach: 103,8 FM i 94,1 FM.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego odroczony do 11.07.2012r.

Dodano: 29 czerwca 2012
Dopiero w lipcu dowiemy się, czy zdaniem Trybunału Konstytucyjnego ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych jest zgodna z Konstytucją RP. Sędziowie TK po po sześciu godzinach rozpatrywania wniosku Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego sprawę uznali za dostatecznie wyjaśnioną, jednak nie ogłosili wyroku w tej sprawie. Zapadnie on dopiero 11 lipca ...

Audycja w Sygnałach Dnia i Polskim Radiu 24

Dodano: 28 czerwca 2012
Zachęcamy Państwa do słuchania dzisiejszych Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Gościem Audycji będzie Prezes Krajowej Rady PZD Eugeniusz Kondracki. Początek audycji o 8.15.
POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul.Bernardyńska 5/9, 35-069 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552