Aktualności

Zakaz spalania na terenie ROD

Dodano: 20 września 2023
Przypominamy działkowcom, że zgodnie z § 68 Regulaminu ROD: zabrania się wszystkim osobom przebywającym na terenie ROD spalania wszelkich odpadów i resztek roślinnych, a za palenie ognisk w ROD grozi mandat w wysokości od 500 zł. Osoby przyłapane po raz kolejny na gorącym uczynku mogą zapłacić wyższą kwotę.

Komunikat Krajowego Zarządu PZD w sprawie przyznania dotacji i pożyczek dla rodzinnych ogrodów działkowych

Dodano: 29 września 2023
Krajowy Zarząd PZD w dniu 29 września br. ze środków Funduszu Samopomocowego PZD udzielił pożyczek dla 8 ROD na łączną kwotę 395 040 zł. Wsparcie finansowe otrzymały ROD:

SięPomaga - zbiórka dla Pana Andrzeja

Dodano: 29 września 2023
Zachęcamy do wsparcia zbiórki dla Pana Andrzeja - syna Pani Prezes ROD Budowlani w Rzeszowie. Link do zbiórki poniżej

Informator "działkowca" wrzesień 2023

Dodano: 27 września 2023
W najnowszym Informatorze „działkowca” m.in. o Krajowych Dniach Działkowca 2023, rozstrzygnięciu konkursów krajowych, zakazie spalania i podstawowych aktach prawnych dotyczących działkowców.

ROD Relax w Mielcu istnienie już pół wieku

Dodano: 25 września 2023
W sobotę 23 września działkowcy z ROD Relax w Mielcu hucznie świętowali okrągły Jubileusz pięćdziesięciolecia założenia ogrodu. Z tej okazji Prezes PZD Pan Eugeniusz Kondracki ufundował okolicznościowy puchar, który na ręce Prezesa ROD Pana Józefa Szaładygi przekazała Pani Jadwiga Brzozowska -Dyrektor biura.

Debata społeczna "Bezpieczeństwo na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Rzeszowie"

Dodano: 25 września 2023
W związku ze współpracą z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie Zapraszamy do udziału w debacie społecznej "Bezpieczeństwo na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Rzeszowie" , która odbędzie się w dniu 5.10.2023r. o godz. 10.00 w siedzibie Okręgu, ul. Bernardyńska 5/9 w Rzeszowie.

Piknik rodzinny- Dni Działkowca w Skopaniu

Dodano: 22 września 2023
W niedzielę 17 września w Parku Osiedlowym w Skopaniu pożegnano lato świętując przy tym Dzień Działkowca. Występy lokalnych artystów, tańce, gry, dmuchańce i wspaniała zabawa to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Wspólne świętowanie rozpoczęto w Parku Osiedlowym, gdzie wszystkich przybyłych gości powitał gospodarz ...

UROCZYSTOŚCI DNI DZIAŁKOWCA 2023 W NOWEJ DĘBIE

Dodano: 22 września 2023
Dnia 2 września 2023r. przy Domu Działkowca Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rekreacja” w Nowej Dębie odbyły się doroczne obchody Dnia Działkowca. Mimo porannych, intensywnych opadów deszczu, pogoda o godzinie 16.00 dopisała, więc działkowcy mogli się spotkać i świętować w plenerze.

ZŁOTY JUBILEUSZ KROKUSA

Dodano: 21 września 2023
Puchar, życzenia, gratulacje, dyplomy i wyróżnienia, a także rodzinna działkowa biesiada. - Początki ogrodu były trudne, ale dziś nasz Krokus kwitnie - powiedziała „Sztafecie" jego prezes Teresa Zaręba. Krokus to jeden z najmniejszych ogrodów w Stalowej Woli - liczy 202 działki, a jego początki sięgają 1972 r., gdy zaczęto go tworzyć pod egidą Mie

Czytajcie „działkowca”!

Dodano: 20 września 2023
Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – październikowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce jesienią, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalne kompozycje
POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul.Bernardyńska 5/9, 35-069 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552