Aktualności

Przedszkolaki uczą się ogrodnictwa

Dodano: 19 maja 2017

W piękne, słoneczne przedpołudnie 18 maja br. nasz ogród odwiedziły dzieci z Akademii Przedszkolaka w Cmolasie. Grupa Misiów i Biedronek z zaciekawieniem oglądała nasze działki. Po ogrodzie oprowadzała nasza wieloletnia działkowiczka, Pani Ludmiła. Nasz ogród odwiedziły już dzieci z Przedszkola nr 1 i 3 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, a następne placówki ustawiają się w kolejce.

 


Małe dzieci ciągle dziwią się światu. Oglądają i dotykają roślin, a ponieważ nie wszyscy posiadają przydomowe ogródki, dzieci odkrywają warzywa na nowo. Większość z nich, dzięki pani Ludmile „złapała ogrodowego bakcyla”. Rozochocone dzieci zadawały mnóstwo pytań, a potem przygotowały grządki, siały i podlewały. W ten sposób uczymy najmłodsze pokolenie szacunku do przyrody.

 


Dzięki takim spotkaniom dzieci nabywają ogrodowych umiejętności i wiedzę, która będzie im przydatna w późniejszym, dorosłym życiu. Dowiadują się wielu cennych informacji o różnych gatunkach roślin, zjawiskach atmosferycznych związanych z porami roku, czy działaniami szkodzącymi środowisku i takimi, które wpływają na poprawę jego stanu. Takie spotkania realizujemy dzięki wsparciu finansowym Gminy Kolbuszowa na realizację zadania publicznego pn.”Organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno – wychowawczo – wypoczynkowych w zakresie ekologii w gminie Kolbuszowa".


Andrzej Chmielowski
Prezes ROD „Prefabet” w Kolbuszowej

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557