Aktualności

Rośnie zainteresowanie ogródkami działkowymi

Dodano: 16 marca 2020

Rośnie zainteresowanie młodych rodzin ogródkami działkowymi. Szczególnie obserwuje się to w Rzeszowie. Tymczasem jest tu tylko 26 miejskich ogrodów działkowych i trzeba czekać w kolejce, by stać się jego użytkownikiem.

Ogrody działkowe pełnią funkcje rekreacyjne, edukacyjne, są także zielonymi płucami miast. Ekologiczne warzywa z ogrodu odciążają też domowy budżet.
 
Jak powiedziała nam Agnieszka Sycz, sekretarz Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców miejsca te sprzyjają także integracji pokoleniowej, działkowcy prowadzą w swoich ogrodach warsztaty edukacyjne dla dzieci oraz przyjmują podopiecznych środowiskowych domów pomocy.
 
Na Podkarpaciu jest 157 ogrodów działkowych, największy z nich to Rodzinny Ogród Działkowy Hutnik w Stalowej Woli, który ma powierzchnię 38 ha. Najmłodszy ROD to Podzwierzyniec, który powstał w 2010 roku w Łańcucie.
 
 
 
źródło : www.RADIO.RZESZOW.PL
POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557