Aktualności

Rozpocznij sezon na balkonie od naszego darmowego webinaru! 10 maja dowiesz się wszystkiego, co na ten temat powinieneś wiedzieć

Dodano: 9 maja 2022

10 maja o godzinie 18:30 dołącz do darmowego webinaru organizowanego przez redakcję Mojego Ogródka „Rozpoczynamy sezon na balkonie” a dowiesz się:

● Jak wybierać rośliny z bogatej oferty rynkowej, aby dostosować je do warunków panujących na balkonie/tarasie, z uwzględnieniem swoich oczekiwań i możliwości pielęgnacji
 
Poznasz:
 
● Podstawowe informacje o najważniejszych gatunkach balkonowych, takich, jak np. petunie, pelargonie, werbeny, bidensy, lobelie, wilce, fuksje.
 
Zobaczysz:
 
● Propozycje zestawów roślin na balkon/taras słoneczny, półcienisty, cienisty
 
● Zasady i przykłady komponowania roślin
 
Uzupełnisz swoją wiedzę o tematy:
 
● Sadzenie roślin – podłoża, drenaże, pojemniki, nawozy, hydrożele, itp.
 
● Co robić, gdy planujemy latem wyjazd urlopowy i pozostawienie roślin bez opieki
 
● Pielęgnacja roślin balkonowych (m.in. podlewanie, nawożenie, przycinanie)
 
● Najczęstsze problemy pojawiające się w uprawie
 
Podczas 30 minutowej sesji Q&A nasz ekspert odpowie na pytania zadawane podczas webinaru.
 
Webinar poprowadzi Agnieszka Krzymińska, prof. UPP dr hab., kierownik Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierownik Studiów Podyplomowych Hortiterapia.
 
Autorka i współautorka wielu książek i rozdziałów w monografiach, poświęconych uprawie i zastosowaniu roślin ozdobnych oraz hortiterapii, prac naukowych i artykułów popularyzujących wiedzę szczególnie z zakresu roślin cebulowych. Instruktor florystyki, mistrz w zawodzie florysta, międzynarodowy sędzia florystyki.
 
 
Termin nie pasuje? Nie martw się, zapisane osoby otrzymają nagranie webinaru, które będą mogły obejrzeć w ciągu kolejnych 4 dni.
 
Transmisję możecie oglądać na:
  • portalu www.mojogrodek.pl
  • na FB (profilu „Mój Ogródek”, „Perfekcyjny ogród”)
  • oraz na YouTubie na kanale „Mój Ogródek” ()

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557