Aktualności

Sierpniowy numer „Mojego Ogródka” dostępny od dziś na rynku!

Dodano: 19 lipca 2021
„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH
 
W nowym, sierpniowym „Moim Ogródku” nie mogło zabraknąć bardzo ważnego i praktycznego artykułu – Minimalizujemy beton w ogrodzie. Problem podwyższonej temperatury (emitowanej przez nagrzaną powierzchnię betonu), utrata wody deszczowej, bądź jej zaleganie na wybetonowanej powierzchni, a także złe zagospodarowanie działki, to grzechy główne, z jakimi borykają się nie tylko działkowcy w dobie kryzysu klimatycznego. Warto więc sięgnąć po ten artykuł – temat miesiąca i małymi krokami zmieniać złe nawyki na nowe, przyjazne ludziom i środowisku. Tylko wspólnymi działaniami uda nam się powstrzymać wzrost globalnego ocieplenia, tak by zapobiec katastrofie klimatycznej.
 
W numerze czekają na Was ponadto:

• Letnia reanimacja – Tegoroczne lato jest upalne i deszczowe. To trudne warunki do pielęgnacji roślin. Warto więc wiedzieć jak przygotować działkę przed urlopem i co zrobić z roślinami po naszym wypoczynku, jeśli zbyt mocno ucierpiały. (str. 18)
 
 
• Poplony na balkon – Uprawa warzyw w pojemnikach na balkonie to już nie modny, ogrodowy kaprys, ale stały jego element. Prawda jest taka, że pelargonii nie zjemy. Chcąc mieć następstwo uprawy, warto wiedzieć – co dosadzić po zbiorze warzyw w sierpniu, tak aby cieszyć się balkonowym warzywnikiem jak najdłużej. (str. 30)
 

• Pułapki domowym sposobem – Lato latem, ale są „rzeczy”, które nas denerwują na działce i nie pozwalają odpowiednio się zrelaksować. Należą do nich niektóre owady – m.in. muszki owocówki, ślimaki bezmuszlowe, muszki plamoskrzydłe, drutowce, osy i komary. Jeśli ten problem dotyczy też Twojej działki to koniecznie sprawdź jak przygotować ekologiczne pułapki na niechcianych gości. (str. 56-57)
 
 
• Narzędzia do usuwania chwastów – Walka z chwastami bywa trudna, wie to każdy działkowiec. W tej ciężkiej pracy pomóc mogą odpowiednio dobrane narzędzia. Sprawdź czym pielić na grządkach, czym w skrzyniach uprawowych, co używać na trawniku, a jak sobie poradzić w trudnych, działkowych miejscach.  (str. 59)
 
 
• Odwdzięczą się za deszczówkę – „Łapiąc” deszczówkę, której zasoby są jednak ograniczone, warto wiedzieć, które rośliny działkowe najbardziej na niej skorzystają. Przyda się również wiedza – jak podlewać taką wodą, aby jej nie marnować i jak optymalnie zaspokoić potrzeby roślin. (str. 20-21)
 
 
Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!
 
 
 
 

 

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul.Bernardyńska 5/9, 35-069 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 e-mail: sekretariat@podkarpacki.pzd.pl