Aktualności

Spotkanie szkoleniowo - integracyjne w ROD "Przyszłość" w Rzeszowie

Dodano: 27 września 2019

W piątek 13 września 2019 r. zarząd ROD Przyszłość w Rzeszowie zorganizował dla wszystkich chętnych działkowców spotkanie szkoleniowo-integracyjne, na którym tematem przewodnim była ekologia w ogrodach. Głównym punktem programu spotkania był wykład poprowadzony przez dr inż. Martę Pisarek z Zakładu Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności z PWSZ Krosno.

Prelegentka przedstawiła trzy ważne zagadnienia: 

jak wykonywać jesienne prace porządkowe, by były przyjazne bytującym w ogrodach zwierzętom, 
jak gospodarować wodą, by zużywać ją w ograniczonym zakresie,
jak bezpiecznie stosować i przechowywać preparaty wykorzystywane do ochrony roślin.
 
Po wykładzie uczestnicy spotkania, degustując napoje ziołowe, świeże warzywa i przetwory warzywno-owocowe, dyskutowali na tematy poruszone podczas prelekcji. Wśród przyniesionych z ogródków działkowych płodów największym powodzeniem cieszyły się rośliny mało znane i zapomniane oraz te, które zaliczane są do kategorii dziko rosnących: korzeń rzepy, liść rukoli, kwiat nasturcji, liść bluszczyku kurdybanka. W trakcie imprezy wymieniano się przepisami na przetwory, na przykład na cukinie na słodko a’la ananas, czy ogórki w kurkumie. 
 
 
 
ROD "Przyszłość" w Rzeszowie
POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557