Aktualności

Targi Home&Garden pod patronatem Polskiego Związku Działkowców dobiegły końca!

Dodano: 29 marca 2023
W dniach 25-26 marca 2023 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa odbyła się IV edycja Podkarpackich Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO pod patronatem Polskiego Związku Działkowców.
 
 
 
 
Polski Związek Działkowców był również jednym z uczestników. W czasie tych 2 dni na naszym stoisku skupiliśmy się na prezentacji misji oświatowej prezentując dorobek naukowy na temat ogrodnictwa, upraw, nawożenia i ochrony roślin. Zaprezentowaliśmy wydawnictwa związkowe: „działkowiec” oraz „Mój ogródek”, a także własne materiały informacyjne.
 
 
 
Nasi Instruktorzy SSI: Okręgowy Pani Marta Pisarek i Krajowy Pan Józef Grochmal odpowiadali na liczne pytania dotyczące zasad uprawy roślin na działce. Dyrektor biura Pani Jadwiga Brzozowska oraz Instruktor ds. ogrodnictwa Pani Monika Iwan Stachnik informowały o zasadach nabywania praw do działki oraz w jakich ogrodach na terenie Okręgu Podkarpackiego są jeszcze wolne działki. 
 
 
 
 
W ciągu dwóch dni mieliśmy okazję zobaczyć wiele inspiracji oraz poznać trendy dotyczące dekoracji wnętrz altan i ogrodów. Wystawcy zaprezentowali ciekawe pomysły na to, jak stworzyć warzywniki, jagodniki, zagospodarować przestrzeń do wypoczynku w ogrodach. Nie zabrakło prezentacji sprzętu do pielęgnacji działek. Podczas targów można było zakupić wiele roślin ozdobnych na działkę, począwszy od cebulowych, poprzez krzewy, aż po drzewa i krzewy owocujące.
 
 
 
 
 
Szczególne podziękowania za wsparcie składamy Wydawnictwu działkowiec. Dziękujemy również wszystkim odwiedzającym, którzy poświęcili swój czas i zainteresowali się prezentowanymi przez nas materiałami edukacyjnymi.
 
OP PZD Rzeszów
Jadwiga Brzozowska
Monika Iwan-Stachnik 
 
 

 

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557