Aktualności

Zapraszamy na XIV Jesienną Giełdę Ogrodniczą w PODR w Boguchwale

Dodano: 29 września 2019

Miłośników ogrodnictwa zapraszamy w dniach 5 i 6 października br. do Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale na XIV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania 2019 i III Ogólnopolską Wystawą Królików.

Każda edycja Jesiennej Giełdy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród działkowców i ogrodników i to nie tylko z naszego regionu. W tym roku będzie można podziwiać wyhodowane przez rodzimych producentów warzywa i owoce, można będzie spróbować tradycyjnych i nowych przetworów i potraw z warzyw oraz z mięsa króliczego. Giełdzie towarzyszyć będą wystawy rękodzieła ludowego, a na licznych stoiskach będzie można skosztować miodów i innych produktów pszczelich, win z podkarpackich winnic oraz świeżo tłoczonych soków z owoców i warzyw.

Jednak główną atrakcję stanowić będzie kiermasz materiału szkółkarskiego, krzewów winorośli oraz nasion i kwiatów. Wielu ogrodników liczy na zakupy szukanych od dawna odmian roślin użytkowych i ozdobnych. Kolejną atrakcją będzie pokaz psów myśliwskich i wystawa przyrodniczo-łowiecka.

Zapraszamy wszystkich działkowców i ogrodników do odwiedzenia stoiska Okręgu Podkarpackiego PZD.  Opowiemy o działalności PZD i naszych ogrodów, a instruktorzy SSI będą udzielać porad ogrodniczych.

 JB

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW OKRĘG PODKARPACKI w Rzeszowie ul. prof. Ludwika Chmaja 4, 35-021 Rzeszów tel. sekretariat 17/ 85-43-552 tel. Ośrodek Finansowo - Księgowy 17/ 85-43-557